ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie z Małgorzatą Szturomską „…a potem wszystko rozwiał wiatr”

Data publikacji: 18/03/2024

16 marca 2024 roku miało miejsce spotkanie autorskie Małgorzaty Szturomskiej z okazji premiery książki “…a potem wszystko rozwiał wiatr. Piaseczno nieznane: historia podmiejskiej dzielnicy letniskowej”.

Wydarzenie odbyło się w Bibliotece Głównej przy ul. Jana Pawła II 55. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać skąd się wzięła pasja autorki i dlaczego napisała swoją pierwszą książkę właśnie o dzielnicy letniskowej Piaseczna. Autorka z wyszukanych informacji, zdjęć, wywiadów spisuje zapomniane historie, łączy wątki niczym detektyw. Jej artykuły w “Przeglądzie Piaseczyńskim”, jak i książkę, wyróżnia osobisty styl i język opowiadanych historii, a strona autorki na Facebooku “Piaseczno – kawiarenka historyczna” zgromadziła wielu fanów.

W rozmowie z autorką wzięły udział także Magdalena Woźniak, radna Piaseczna, Agnieszka Zofia Piechowska, redaktor naczelna “Przeglądu Piaseczyńskiego” oraz Agnieszka Krześniak, która wspierała autorkę na etapie tworzenia książki. Głos zabrał także Burmistrz Miasta i Gminy Daniel Putkiewicz oraz poseł na sejm Piotr Kandyba, którzy wyrazili jak wielkie zaczenie dla Piaseczna ma praca autorki nad dokumentacją historii Piaseczna.

Wydarzenie było transmitowane na Facebooku:

Wydawcą książki jest Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Książka Małgorzaty Szturomskiej jest do nabycia w Bibliotece w budynku CEM, ul. Jana Pawła 55 w godzinach otwarcia sekretariatu w cenie 30 zł.

Małgorzata Szturomska, Urszula Bąkowska oraz Sylwia Chojnacka-Tuzimek na scenie podczas spotkania z autorką w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl