Teatrzyk Kamishibai “Przygody pingwina Pingo”

Data publikacji: 07/04/2020

Lubicie teatrzyki? Jeśli tak, spodoba Wam się nasz kolejny film! Zastępca dyrektora biblioteki Sylwia Chojnacka-Tuzimek przedstawi historię pewnego małego pingwinka. Zapraszamy na prawdziwy japoński spektakl. Teatrzyk Kamishibai to teatr obrazkowy. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji na planszach, wsuwanych do drewnianej skrzynki. Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Bohaterami dzisiejszej historii są pingwin Pingo i przyjaciele. Usiądźcie wygodnie i wsłuchajcie się w morskie fale i opowieść!