ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Tydzień z komiksem

Data publikacji: 17/07/2020

Tydzień z komiksem dobiega końca, tak więc czas na podsumowanie. We wtorek 14 lipca dzieci miały okazję spotkać się z Panem Hansem Lijklema, holenderskim pisarzem i ilustratorem. Na spotkaniu przybliżył swoja twórczość, a także opowiedział o tajnikach pracy ilustratora i o tym, co zrobić, aby powstał dobry komiks. Następnie uczestnicy mieli za zadane rozpoznać postaci najpopularniejszych komiksów dla dzieci. Na zakończenie spotkania narysowali własny ciąg dalszy, do zaproponowanej historyjki komiksowej.

Odbył się również cykl trzech spotkań na których dzieci miały za zadanie stworzyć komiks w formie on-line, do legendy pt. „Szabla Króla Zygmunta”, w programie komputerowym Pixton. Zanim jednak dzieci zaczęły go tworzyć, zapoznały się z podstawowymi cechami komiksu i błędami jakie są często popełniane w trakcie ich tworzenia. Stworzyły graficzną opowieść na podstawie wcześniej przygotowanego scenariusza, który jest bardzo ważnym elementem w jej przygotowaniu. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wakacyjnych wydarzeń na naszych social mediach.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl