Wycieczka ze Zwolenia i Sycyny

Data publikacji: 23/01/2023

W sobotę 21 stycznia Bibliotekę Główną odwiedziła ponad 40-osobowa grupa młodzieży ze Zwolenia i Sycyny. Wycieczka rozpoczęła się oficjalnym powitaniem w sali widowiskowej przez zastępcę dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie Sylwię Chojnacką-Tuzimek.

Dzieci rozpoczęły wycieczkę od odwiedzin w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Wspólnie przenieśliśmy się do magicznego świata teatrzyku Kamishibai. Dzieci wysłuchały opowiadania “Noc w bibliotece” oraz wykonały zakładki “sówki” metodą scrapbookingową. Później przyszedł czas na zwiedzanie oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce w kształcie zamkowej wieży.

Odwiedziliśmy również Oddział dla dorosłych, gdzie Kierowniczka działu opowiedziała o czytelni. Dzieci miały okazję zobaczyć również księgozbiór, zbiory czasopism oraz boksy do pracy cichej.

W Multicentrum natomiast mogły skorzystać z bogatej oferty nowych technologii. W ruch poszła multimedialna podłoga, roboty edukacyjne Photon i Dash, konsole PlayStation oraz okulary VR. Znaleźli się również wielcy fani gier planszowych.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności również przyniosła zwiedzającym wiele radości i zabawy. W Majsternii dzieci mogły samodzielnie eksperymentować i poznawać zasady fizyki, techniki, geografii, matematyki czy anatomii.

Dzięki uprzejmości Muzeum Kaset dzieci miały okazję poznać to niezwykłe i wyjątkowe miejsce. Mogły przenieść się do czasów, kiedy dźwięki były zapisywane na taśmie magnetycznej, a muzyki słuchało się w walkmanach, a nie na smartfonach.

Dziękujemy bardzo za odwiedziny w naszej bibliotece. Wycieczce tak bardzo spodobało się u nas, że planujemy już kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.