Wyniki gminnych eliminacji 47. Warszawskiej Syrenki

Data publikacji: 19/03/2024

Dnia 18 i 19.03.2024 r. w budynku Biblioteki Głównej, ul. Jana Pawła II 55 odbyły się eliminacje gminne 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Do konkursu zgłosiło się 124 dzieci z 16 szkół podstawowych, które wcześniej przeszły eliminacje szkolne (w kategorii 0-III 66, w kategorii IV-VI – 46, a w kategorii VII-VIII – 12 dzieci). Komisja, w składzie Marta Alaborska, Sylwia Chojnacka-Tuzimek i Grzegorz Emanuel, wysłuchała wystąpień uczestników i wytypowała do nagród młodych recytatorów.

Komisja wytypowała do nagród w kategorii I-III:

• I nagroda – Ignacy Domagała (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń”)
  • II nagroda – Nela Orłowska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
  • III nagroda – Zuzanna Własenko (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach)

Plakat informujący o zwycięzcy eliminacji gminnych 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w kategorii klas I-III - Ignacym Domagale

Wyróżnienie:

• Adam Jermoławiczius (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głoskowie)
  • Anna Trzewińska (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głoskowie)
  • Milena Kotapka (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach)
  • Piotr Golnento (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
  • Oliwia Tondryk (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń”)
  • Jan Szydłowski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie)