ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Żanna Słoniowska w piaseczyńskiej bibliotece

Data publikacji: 23/06/2022

W ramach projektu „Poznajmy się — Piaseczyńskie spotkania z Ukrainą”, który biblioteka realizuje jako partner ze Stowarzyszeniem Pomysł na Józefosław, gościliśmy znaną pisarkę Żannę Słoniowską. Spotkanie odbyło się w środę 22 czerwca 2022 roku w czytelni Biblioteki Głównej.

Prowadząca spotkanie Katarzyna Ostrowska, również autorka książek, dziennikarka oraz reżyserka, zadawała Żannie Słoniowskiej pytania dotyczących skomplikowanych korzeni autorki, jej życia we Lwowie, wątków autobiograficznych w książce “Dom z witrażem” oraz relacji polsko-ukraińskich. Autorka opowiadała o swoich niełatwych początkach w Polsce sprzed 20 lat, a także o Krakowie — mieście, w którym zapuściła korzenie. Przed wojną na Ukrainie we Lwowie bywała często, dziś z tęsknotą wspomina to miasto. Pisarka opowiadała także o doświadczeniach międzynarodowych, m.in. o Domach Literatury w Niemczech, w których gościła na spotkaniach z czytelnikami oraz gdzie czytała publiczności swoje książki. Wspominała również o przygotowaniach kolejnej książki, która dotykać będzie małoznanych wątków emigracji Polaków po II wojnie światowej, a opowieść po części dotyczy Afryki. Padły także pytania od publiczności m.in. czy dom z witrażem naprawdę istnieje. Autorka opowiadała również o książce o Ukrainie dla dzieci, która jest w przygotowaniu i ma się ukazać jesienią nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. 

Żanna Słoniowska na tle baneru projektu "Poznajmy się - Piaseczyńskie spotkania z Ukrainą".

Spotkanie w bibliotece przebiegło w atmosferze otwartej dyskusji, wymiany poglądów oraz opinii. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z Żanną Słoniowską przy okazji następnych publikacji.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Poznajmy się — Piaseczyńskie spotkania z Ukrainą”.
 
Aktywni Obywatele - logo

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl