Znaszli ten kraj: Zagadkowy Zawrót Głowy

Data publikacji: 01/02/2024

Przez cały 2023 rok we wszystkich placówkach Biblioteki Publicznej w Piasecznie bawiliśmy się w ramach akcji Znaszli ten kraj: Zagadkowy Zawrót Głowy. Zgodnie z hasłem promowaliśmy wybrane regiony Polski. Szukaliśmy ciekawostek o Małopolsce, Wielkopolsce, Mazowszu, Pomorzu, Lubelszczyźnie. Czytelnicy co miesiąc rozwiązywali zadania dotyczącego danego regionu lub województwa. A były to takie zadania: krzyżówki, rebusy, wykreślanki, uzupełnienie zdań, odnalezienie błędów, odszyfrowanie wyrazów, uzupełnienie mapy, anagramy, quiz, odgadywanie co jest na obrazku. Za poprawne rozwiązanie zadań czytelnicy zbierali pieczątki. Po zdobyciu 5 pieczątek otrzymywali notes, za zdobycie 10 pieczątek była bawełna torba z recyklingu. Dla wytrwałych, którzy chcieli grać do końca i zebrać 12 pieczątek przygotowaliśmy torby z upominkami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bawiły się z nami całe rodziny. Dziękujemy za wspólną zabawę!