7. Festiwal Pięknej Książki za nami!

Data publikacji: 28/09/2022

24 września 2022 roku odbył się 7. Festiwal Pięknej Książki, którego organizatorami są Biblioteka Publiczna w Piasecznie oraz Fundacja Arka im. Józefa Wilkonia — mnóstwo atrakcji, warsztaty, wystawy, koncerty, spotkania autorskie oraz świetna zabawa.

7. Festiwal Pięknej Książki - kiermasz książek7. Festiwal Pięknej Książki - kiermasz książek7. Festiwal Pięknej Książki - warsztaty podczas wydarzenia

Dla dzieci wystąpił teatr Bajaderka ze spektaklem „Tiki Rafa. Na krańcu świata”, opowiadającym o morskich przygodach.

7 Festiwal Pięknej Książki - Teatr Bajaderka7. Festiwal Pięknej Książki - Teatr Bajaderka

Odbył się niezwykły Pokaz Kreacji Literackich, w którym wystąpili czytelnicy biblioteki oraz pracownicy. Każdy zaprezentował inną postać z książki.

7 Festiwal Pięknej Książki - pokaz kreacji literackich7. Festiwal Pięknej Książki - pokaz kreacji literackich

Zaprosiliśmy odwiedzających również na dwa spotkania autorskie. Pierwsze to spotkanie z autorkami książek dla psa i kota – Grażką Lange oraz Moniką Hanulak.

7. Festiwal Pięknej Książki - spotkanie autorskie

Drugie spotkanie to promocja 6. antologii piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Słowa pt. “Jesteśmy”. Klub działa przy bibliotece już od 17 lat.

7. Festiwal Pięknej Książki - spotkanie autorskie Klubu Poszukiwaczy Słowa - akompaniament akordeonu

Na scenie wystąpiła Olena Leonenko z tradycyjnymi pieśniami ukraińskimi.

7. Festiwal Pięknej Książki - koncert Oleny Leonenko

Uwieńczeniem festiwalu był koncert zespołu Meek Oh Why — zaskakujący elementami romantyzmu, liryki, syntezatorów oraz hiphopu.

7. Festiwal Pięknej Książki - koncert Meek, Oh Why? 7. Festiwal Pięknej Książki - koncert Meek, Oh Why?

Zapraszamy na kolejny festiwal już za rok!

Zapraszamy na krótką relację filmową oraz zdjęciową z festiwalu.