ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

#bibliotekadostępna – staż w Bibliotece!

Data publikacji: 22/08/2023

Biblioteka Publiczna w Piasecznie organizuje staże, praktyki i wolontariat. Jest miejscem dostępnym nie tylko dla czytelników i uczestników wydarzeń, ale także dla pracowników i osób współpracujących. Pani Joanna rozpoczęła staż z Powiatowego Urzędu Pracy w lipcu, który potrwa do listopada 2023. W tym czasie zapoznaje się z pracą bibliotekarską, obsługą czytelników oraz organizacją bieżących wydarzeń.

“Nazywam się Joanna. Mam 39 lat, jestem osobą niepełnosprawną i od urodzenia poruszam się na wózku. Mieszkam w Piasecznie. Jestem miłą, sympatyczną i pogodną osobą. Lubię czytać książki, słuchać muzyki i oglądać filmy. Ukończyłam szkołę o profilu Pracownik Administracji Biurowej w Chylicach. Po ukończeniu szkoły zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako poszukująca pracy. Poszukiwanie trwało bardzo długo. W międzyczasie nabywałam różne doświadczenia podczas praktyk zawodowych w sklepie Leroy Merlin, Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miasta w Piasecznie. W końcu skontaktowałam się z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Poskutkowało to przyjęciem na 3-miesięczny staż. Pierwszego dnia byłam trochę zestresowana i trochę nieśmiała. Pomału przyzwyczajam się do tej pracy i poznaję fajnych ludzi i pracę bibliotekarzy np. obsługa czytelników, przyjmowanie zwrotów zbiorów, zakładania kart i kont w Bibliotece itp.
Pomagam także w pracy w Multicentrum, w którym odbywają się różne gry i zabawy. Gdy czytelnicy zwracają grę planszową lub puzzle, moim zadaniem jest sprawdzić, czy wszystko zostało zwrócone w komplecie.”

#stażwbibliotece #bibliotekapiaseczno #praca #bibliotekadostępna #piaseczno #biblioteka

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl