Trzecie urodziny DKK

Data publikacji: 19/01/2023

We wtorek, 17 stycznia 2023, odbyło się pierwsze w tym roku i zarazem jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasz Klub obchodził już trzecie urodziny! Nie zabrakło tortu oraz niespodzianek. Klubowicze mogli wziąć udział w krótkim warsztacie i własnoręcznie zrobić żelowe świece. Specjalne życzenia urodzinowe dla Klubu nagrał dziennikarz i autor książek, Mariusz Szczygieł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za życzenia! Bardzo się cieszymy, że spotkania DKK cieszą się coraz większym zainteresowaniem Czytelników. Dziękujemy za obecność i wszystkie przeczytane razem strony!

Oczywiście, spotkanie DKK nie mogło odbyć się bez rozmowy o lekturze. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka pt. „Pianistka” austriackiej noblistki Elfriede Jelinek. Uczestnicy spotkania zgodnie uznali tę powieść za wstrząsającą. Niemniej jednak, Klubowicze docenili kunszt pisarki i umiejętność opisania trudnych relacji i traumatycznych przeżyć w sposób bezpośredni, lecz niewulgarny.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 lutego 2023 o godzinie 18:00 w Czytelni Biblioteki Głównej. Rozmawiać będziemy o książce „Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estés.