ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Łbiskach

Data publikacji: 29/04/2024

Filia w Bogatkach od kwietnia rozpoczęła czytelniczą przygodę z wychowankami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach. Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania, Pani bibliotekarka opowiedziała o sobie i miejscu w którym pracuje. Następnie czytaliśmy książkę Wydawnictwa Mamania pt. „Kolorowy Potwór”, która opowiada o potworku, któremu wszystkie emocje się pomieszały. Uczyliśmy się nazywać emocje oraz zapamiętywać kolory, za pomocą kostek i emblematów opowiadaliśmy co widzimy na obrazku. Po zabawie przyszedł czas na zadania, pracowaliśmy w grupach oraz indywidualnie. Rysowaliśmy potworkom uśmiechy, następnie każdy z nas mówił co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. W grupach malowaliśmy potworki na odpowiedni kolor, a przedstawiciele grup prezentowali efekt pracy całego zespołu.

Na zakończenie tworzyliśmy własne potworki z odrysowanych dłoni. Po skończeniu wszystkich zadań, uczestnicy głośno bili brawo Pani Bibliotekarce, co jest najlepszym prezentem i docenieniem wysiłku we włożoną pracę.  Dzieci wraz z opiekunami przygotowali piękne podziękowanie i drobny upominek, który będzie zdobił biblioteczną przestrzeń.

Dziękujemy i do zobaczenia w maju!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl