Akcja “Lato w mieście” w bibliotece – podsumowanie

Data publikacji: 06/07/2023

Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi coroczna akcja „Lato w mieście”. Z tej okazji Oddział dla dzieci i młodzieży gościł 8 grup uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie.

Tematem przewodnim spotkań była segregacja odpadów oraz recykling.

Uczniowie odpowiadali na pytanie dlaczego segregujemy odpady i czym właściwie jest recykling oraz dlaczego jest tak bardzo ważny dla ochrony środowiska i dla nas samych.

Na dzieci czekały różne zadania do wykonania, np. posortowanie odpadów do właściwego pojemnika. Przy okazji mogły dowiedzieć się gdzie należy wywozić odpady wielkogabarytowe oraz odpady niebezpieczne typu baterie, czy przeterminowane lekarstwa.

Nie zabrakło również tematycznego teatrzyku kamishibai pt. „Na tropie śmieciowego potwora”. Tajemniczy śmieciowy potwór zanieczyszczał środowisko zostawiając odpady w samym środku lasu.

Dzieci na zakończenie spotkania rysowały śmieciowego potwora w taki sposób w jaki widzą go oni sami. Nie zabrakło oryginalnych i kreatywnych prac oraz mnóstwa inspiracji z opowieści kamishiabi.

Wszystkim grupom bardzo dziękujemy za aktywny i twórczy udział w warsztatach. Życzymy Wam radosnych i słonecznych wakacji.

Zapraszamy do poniższej fotorelacji ze wszystkich spotkań.

Wtorek 27 czerwca 2023 rok

Czwartek 29 czerwca 2023 rok