Warsztaty rysunku z Krzysztofem Gawronkiewiczem

Data publikacji: 30/04/2024

W wiosenne popołudnie, 24 kwietnia 2024 r. w filii przy Kościuszki 49 odbyły się warsztaty rysunku, które poprowadził znany polski rysownik komiksów, Krzysztof Gawronkiewicz.

Na wstępie pan Krzysztof zaprezentował uczestnikom swoje rysunki oraz omówił teoretyczne zasady rysowania komiksów. Następnie rozpoczęły się pracę nad tworzeniem własnych rysunków komiksowych. Pod czujnym okiem prowadzącego powstawały interesujące, oryginalne prace rysowane z natury. Uczestnicy patrząc na otaczającą ich rzeczywistość, starali się odwzorować ją na papierze.

Dziękujemy panu Krzysztofowi za poprowadzenie warsztatów, za wszystkie wskazówki i rozmowy przeprowadzone z naszymi młodymi artystami oraz za inspirowanie ich do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Warsztaty były związane z wystawą rysunków autorstwa pana Krzysztofa Gawronkiewicza, którą można oglądać do końca maja 2024 r. w naszej placówce.