ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Bezpłatne kursy online

Data publikacji: 24/03/2020

Chcecie się czegoś nowego nauczyć lub poszerzyć swoją wiedzę? Mamy dla Was propozycję kilku bezpłatnych platform edukacyjnych.

Bezpłatne kursy online

Khan Academy – https://pl.khanacademy.org/

Znajdziecie tutaj wiedzę z zakresu matematyki, nauk przyrodniczych, programowania, a także historii świata, ekonomii, astronomii czy sztuki. Darmowe materiały są ciekawie przygotowanie – zawierają filmy, teksty, ćwiczenia. Jak głosi hasło na stronie głównej: „Możesz nauczyć się wszystkiego”.

Kursodrom.pl – http://www.kursodrom.pl/pl/
Bezpłatna platforma elearningowa, na której możecie znaleźć kursy online, firmy edukacyjne, webinaria z zakresu promocji, marketingu, fundraisingu, rozwoju osobistego, technologii, zarządzania organizacjami czy zarządzanie ludźmi. Niektóre kursy oferują certyfikat na koniec.

Internetowe Rewolucje – https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje
Jeśli interesują Was tematy, takie jak: Podstawy marketingu internetowego, Wprowadzenie do cyfrowej równowagi, Komunikacja w biznesie, Postawy kodowania, Wystąpienia publiczne, Networking, Zaprezentuj swoją firmę w Internecie, to korzystajcie z bezpłatnych materiałów edukacyjnych w formie kursów, samouczków wideo, testów.

 

e-Mocni – Cyfrowe Umiejętności. Realne Korzyści – https://e-mocni.org.pl

Jak załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu? Jak uczyć się online? Jak zacząć blogowanie? Jak komunikować się na odległość? Jak dbać o prywatność w sieci? Na te odpowiedzi odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która przygotowała niezwykle ciekawe materiały w dziedzinach takich jak: zdrowie, edukacja, finanse, odpoczynek i hobby, relacje z bliskimi, religia i sprawy duchowe, sprawy codzienne, zaangażowanie obywatelskie, praca i rozwój zawodowy.  Łącznie 21 szkoleń zawierających webinaria, prezentacje, krótkie filmy instruktażowe i teksty uzupełniające.

 

Biblioteczna Platforma e-Wiedzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu – http://mo.mbp.opole.pl/

Bezpłatne kursy e-learningowe przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się narzędzi internetowych i aplikacji do tworzenia grafiki, infografiki, scenek komiksowych, animowanych filmów, interaktywnych lekcji, quizów, stron internetowych, wizualnych bajek.

 

Akademia PARP – https://www.akademiaparp.gov.pl/

Akademia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje darmowe kursy online. Przykładowe tematy szkoleń to m.in.: RODO, jak założyć własną firmę, media społecznościowe w biznesie, marketing internetowy, negocjacje, finanse, BHP, zamówienia publiczne, jak skonstruować kurs online, umiejętności osobiste i kierownicze, planowanie kariery zawodowej.

 

Coursera – https://www.coursera.org/

Kursy udostępniane przez uczelnie z całego świata, całkowicie za darmo. Wiedza uniwersytecka z zakresu biznesu, informatyki, zdrowia, matematyki, chemii, ekonomii czy angielskiego.

 

edX – https://www.edx.org/

Amerykańska platforma współpracująca z uniwersytetami takimi jak Harvard, Berkeley, Boston czy Massachusetts Institute of Technology. Darmowe kursy są dostępne w dziedzinach takich jak:  zajęcia komputerowe, języki obce, podstawy inżynierii, business i management.

 

TED: Ideas worth spreading – https://www.ted.com

Krótkie wykłady na różnorodne tematy od nauk przyrodniczych, ścisłych przez filozofię i sztukę po psychologię i technologię. Wiedzę dostarczają naukowcy i specjaliści, którzy opowiadają z pasją. To najciekawsza forma uczenia się – od ludzi z pasją.

www.ted.com/talks – można wybrać wykłady w języku polskim (napisy) i oglądać wideo w wybranym temacie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl