Borys Tynka ponownie w Klubie Podróżnika

Data publikacji: 17/02/2022

W środę, 9 lutego, odbyło się kolejne w naszej Bibliotece spotkanie z Borysem Tynką, członkiem Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich i pasjonatem podróży.

Tym razem spotkanie Klubu Podróżnika dotyczyło Kijowa.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać o rodzeństwie, które według legendy założyło Kijów oraz obejrzeć zdjęcia Pomnika Założycieli Kijowa.

Borys Tynka opowiedział nam również historię pomnika Bohdana Chmielnickiego. Według pierwszej koncepcji pomnik miał stanąć w taki sposób, by Chmielnicki wskazywał kierunek Rzeczpospolitej, grożąc jej buławą.

Podróżnik opowiadał też o kijowskim metrze. Dowiedzieliśmy się, że stacja Arsenalna jest najgłębszą stacją metra w Europie.

To tylko kilka z licznych poruszonych podczas spotkania tematów; mamy nadzieję, że uda nam się gościć Borysa Tynkę ponownie, i dalej słuchać niesamowitych opowieści o Ukrainie.

Borys Tynka prezentujący wykonane przez siebie zdjęcia Borys Tynka prezentujący wykonane przez siebie zdjęcia