Brazylijska kuchnia na spotkaniu DKK

Data publikacji: 27/09/2021

Ostatnie spotkanie DKK odbyło się pod znakiem kultury i literatury Brazylijskiej.

Oprócz obowiązkowego punktu programu, czyli rozmowy o przeczytanej książce, odbyła się prezentacja tradycyjnej kuchni brazylijskiej. Spotkanie połączone z degustacją odbyło się dzięki uprzejmości państwa Doroty i Wagnera Nogueirów, właścicieli restauracji Brasil On The Plate. Uczestniczki spotkania miały okazję posłuchać o tradycjach kulinarnych i kulturze Brazylii oraz skosztować brazylijskich przysmaków. Tradycyjne pão de queijo (bułeczki serowe) i brigadeiros (mleczno-kakaowe słodycze) były cudownym urozmaiceniem comiesięcznej dyskusji.

W tym miesiącu przedmiotem dyskusji była powieść “Osiem zeszytów” Heloneidy Studart, brazylijskiej autorki, feministki i działaczki politycznej na rzecz praw kobiet. Choć ze względu na mnogość postaci i wątków nie jest to łatwa do przeczytania lektura, jej tematyka bardzo poruszyła nasze klubowiczki. Książka ta opowiada historie kilku kobiet, które nie poddały się roli, jaką chciały na nie nałożyć ich rodziny i społeczeństwo. Każda z nich zdecydowała się, mimo przeciwnościom losu i braku wsparcia, podążać wybraną przez siebie ścieżką. Powieść ta pokazuje, że problem praw kobiet jest, mimo upływu lat, wciąż bardzo aktualny.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkamy się 26 października, tradycyjnie o 18:00. Będziemy rozmawiać o książce “Falcó” Artura Pereza-Revertego.

Zapraszamy również do odwiedzenia Facebooka T A P I O C A by Brasil On The Plate