Czy współpraca z dzieckiem jest możliwa?

Data publikacji: 12/10/2021

Empatyczna Szkoła dla Rodziców eksploruje kolejne tematy. Podczas ostatniego spotkania poruszałyśmy się w obszarze zachęcania dziecka do współpracy.

Temat okazał się wspaniałym pretekstem to tego, by sprawdzić, do czego wychowujemy nasze dzieci, jakiego dobra dla nich pragniemy. Zatrzymywałyśmy się też przy naszych sposobach, którymi posługujemy się, by zachęcić dzieci do robienia tego, co według nas jest dla nich dobre.

Uczestniczki mogły również poszukać swoich potrzeb, o które chcą się zatroszczyć, kiedy proszą swoje dzieci o zrobienie czegoś. To były bardzo wiele wnoszące poszukiwania, pozwalające zobaczyć w szerszej perspektywie to, o co nam tak naprawdę chodzi.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemniej atmosferze, w związku z czym uczestniczki wyszły nie tylko z wieloma refleksjami, ale też z wypoczęte i naładowane pozytywną energią.