ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

FESTIWAL // Dorota Łeweć

Data publikacji: 29/09/2020

Autorka książki “Usypiając ojca”. Ma 58 lat, z wykształcenia jest polonistką, reżyserem filmowym. Wydała 2 książki, ale jedną “fachową” , czyli wg niej jakby nie-książkę, tylko poradnik. W tym roku odkryła, że umie malować, choć nigdy nie była w tym kierunku uzdolniona. Ta historia nadaje się na kolejną książkę. Pasjonują ją emocje i stosunki międzyludzkie – następna jej książka czekająca na wydanie, to opowiadania opisujące świat ludzkich emocji. “Usypiając ojca” to opowieść o związku córki z ojcem, chorym na Alzheimera. Książka zilustrowana została przez Joannę Nitkę, w realu: wnuczkę bohatera. Czekające na wydanie opowiadania będą już zilustrowane przez samą autorkę, która wkrótce postara się opisać na FB swoją nieprawdopodobną przygodę z malowaniem rozpoczętą w 58 roku życia.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/chorobaalzheimera/

 

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Logo Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Fundacji im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie, Urzędu Gminy w Piasecznie, Powiatu Piaseczyńskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Nagranie na licencji CC BY-SA 3.0 PL

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl