ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

FESTIWAL // Koncert Olgi Bończyk

Data publikacji: 20/09/2020

Olga Bończyk

aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa, wokalistka, prezenterka telewizyjna

Ukończyła wydział wokalno-aktorski na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycję i markę artystyczną. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, a także z programu kulinarnego „SmaczneGO!”. Olga Bończyk dołączyła również do zespołu aktorskiego w serialu „Barwy Szczęścia”, gdzie wciela się w postać Sylwii – uwodzicielskiej pani prawnik.

Artystka obecnie występuje w wielu spektaklach wystawianych na deskach teatralnych (m.in. „Pozory mylą”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Rozstania i Powroty”, „Pomalu, a jeszcze raz!”, „Cudowna Terapia”). Swojego głosu użyczała wielu postaciom rysunkowym w takich filmach jak „Księżniczka Łabędzi”, „Złodziej z Bagdadu”, „Hercules”, „Król Lew”, „Książe Egiptu”, „Co w trawie piszczy”, „Aladyn” oraz wielu innych.

Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Pierwszym solowym albumem artystki była płyta „Piosenki z klasą”. Dużym sukcesem okazała się płyta Olgi Bończyk z piosenkami Kaliny Jędrusik pt. „Listy z daleka” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (2011) oraz świąteczna piosenka pt. „Swingująca zima” (2012). W 2013 roku artystka wydała kolejny, tym razem autorski album „Piąta Rano”, którego producentem muzycznym był Krzysztof Herdzin. Utwór z nowego krążka, zatytułowany „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło), brał udział w konkursie „Super Premiery” 50. KFPP w Opolu. W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską i Zbyszkiem Wodeckim. Wspólne świąteczne koncerty zaowocowały nowym niezwykle ujmującym albumem pt. „Oni kolędują”.

Olga Bończyk brała udział w III edycji programu „Jak Oni śpiewają”, a w 2016 roku wzięła udział w kulinarnym show „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”. Od 2014 roku była współprowadzącą programu „Ocalić świat” na antenie TVP1.

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Logo Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Fundacji im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie, Urzędu Gminy w Piasecznie, Powiatu Piaseczyńskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Nagranie na licencji CC BY-SA 3.0 PL

#olga #bończyk #festiwalpiaseczno #książki #bibliotekapiaseczno #festiwal

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl