ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Izrael w Klubie Podróżnika

Data publikacji: 05/04/2024

Kolejne fascynujące  spotkanie w cyklu “Klub podróżnika” już za nami. Dnia 4 kwietnia w Bibliotece Głównej mieliśmy okazję posłuchać o Izraelu z ust Anny Szczypińskiej, polskiej przedsiębiorczyni branży turystycznej, która od 13 lat mieszka w Jerozolimie  i stamtąd prowadzi swoje biuro podróży; a także współautorki książki “Sababa – czyli Izrael z przymrużeniem oka.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wiele o korzeniach konfliktu na bliskim wschodzie. O tym że nie każdy Izraelczyk jest żydem a Palestyńczyk muzułmaninem, ale też o rzeczywistej, codziennej koegzystencji mieszkańców tych ziem. Poznaliśmy żyjące tam  mniejsze  grupy etniczny do których należą Druzowie, Falaszowie, Samarytanie, Czerkiesi, Bahajowie i Beduini.

Pani Anna podzieliła się z nami ciekawostkami, na temat cudów tamtejszej fauny i flory takimi jak Jezioro Hula, góra Hermon, Jezioro Tyberiadzkie, Dolina Jordanu, Morze Martwe, Morze Czerwonego, Pustynia Negew. Ale także ludzkich skupisk mających swój, niepowtarzalny klimat: jak chociażby europejski Tel-Aviv  i bliskowschodnia Jerozolima, Muzułmańska Jaffa, chrześcijański Nazaret i żydowski Safad, turystyczny Ejlat i robotnicza Hajfa…

Dziękujemy pani Annie za fascynującą prezentację i inspirację do odwiedzenia krajów tzw. Ziemi Świętej. Chociaż to spotkanie już się odbyło, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, ponieważ planujemy wiele innych ciekawych wydarzeń w cyklu: “Klub podróżnika”. Do zobaczenia!

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl