Jakub Ćwiek w bibliotece w Piasecznie

Data publikacji: 13/12/2023

Bibliotekę Główną odwiedził wyjątkowy gość! Święty Mikołaj, a w jego roli znany autor Jakub Ćwiek.

SANTA PULP to tytuł trasy mikołajkowej w wykonaniu Jakuba Ćwieka. Autor postanowił odwiedzić sześć miast jako Święty Mikołaj z prezentami dla Czytelników bibliotek. Szczegółowa lista miejsc, które obejmuje trasa:
  •  9.12 Wrocław MBP filia nr 18, ul Grabiszyńskiej 236a
  • 10.12 Łódź Mediateka MeMo, ul Moniuszki 5
  • 11.12 Warszawa Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, ul Walcownicza 4/6
  • 12.12 Piaseczno Mediateka, ul Jana Pawła II 55
  • 13.12 Sosnowiec Mediateka, ul Kościelna 11
  • 13.12 Gliwice Biblioforum, lokalizacja: Forum Gliwice Lipowa 1

Zdecydowaną większość twórczości Jakuba Ćwieka stanowi literatura fantastyczna, nie stroni on od innych gatunków, publikując również książki podróżnicze, obyczajowe, kryminalne i reportażowe. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii.

Autor podczas spotkania w bibliotece we wtorek 12.12.2024, podpisywał książki oraz rozdawał słodkie upominki z kodami QR do swoich audiobooków w aplikacji PulpUP. Pan Jakub ma na swoim koncie ponad 40 książek, które napisał w ciągu ostatnich 18 lat. Co ciekawe, wcielanie się w rolę Świętego Mikołaja to rodzinna tradycja, którą autor przejął po swoim dziadku i tacie.

Jakub Ćwiek w stroju świętego mikołaja przed budynkiem Biblioteki Publicznej w Piasecznie