ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Klub podróżnika: Stambuł (Turcja)

Data publikacji: 20/03/2024

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Klub Podróżnika”, które odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia o godzinie 17:30 w czytelni Biblioteki Głównej. Tym razem zabierzemy Was w podróż do Turcji, jednakże nie taką, jaką znacie z przewodników turystycznych. Nasz przewodnik, Piotr Kalbarczyk, opowie o tureckim Stambule oczami architekta i rysownika, dzieląc się swoimi osobistymi doświadczeniami i obserwacjami.

Piotr Kalbarczyk to absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury oraz Wydział Geodezji i Kartografii) oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie a także członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna. Ponadto jest członkiem kadry dydaktycznej w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie na Wydziale Architektury i z radością dzieli się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami ze swoimi studentami. Swoją artystyczną podróż rozpoczął od nauki rysunku w Centrum Kultury w Piasecznie, następnie intensywny warsztat rysunkowy pod okiem warszawskiego artysty i nauczyciela rysunku Wojciecha Domińczaka. Natomiast wyczucie architektury studiował pod okiem Frederick’a Bidigare, uznanego na świecie amerykańskiego architekta i artysty malarza, absolwenta wydziału Architektury Uniwersytetu Detroit, który jest przede wszystkim znany ze swoich akwarel. Czasami w prywatnych rozmowach dzieli się swoimi przemyśleniami o obserwacji różnorodności otaczającego nas świata: „Rysunek rządzi się w percepcji szczegółów innymi prawami. Zauważyć niezauważone jest siłą detalu architektonicznego i jednocześnie jego słabością do zanikania przez “przyzwyczajenie”.”

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do poszerzenia horyzontów i obejrzenia świata z magicznej perspektywy!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl