ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Koziołek Matołek w bibliotece

Data publikacji: 28/09/2023

W ramach akcji „Znaszli ten kraj – Świętokrzyskie” 25 września 2023 roku Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedził Koziołek Matołek, który przyjechał do nas z Europejskiego Centrum bajki w Pacanowie.

W spotkaniu wzięły udział dwie klasy pierwsze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie oraz klasa pierwsza i trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie.

Rozpoczęliśmy teatralną adaptacją baśni Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”.

Dziarski krawiec z miasteczka Tajdarajda za namową Cyganki wyruszył w świat, wierząc, że zgodnie z jej wróżbą, uda mu się zostać królem. Co go spotkało w drodze? Jak zakończyła się wizyta u diabłów i przyjaźń ze Strachem na Wróble, no i najważniejsze – czy przepowiednia się spełni? Historia krawca jest tym ciekawsza, że finał ma właśnie w…. Pacanowie.

Po spektaklu odbyła się krótka prelekcja o teatrze lalkowym. Uczniowie oglądali lalki, dowiadywali się jak działają i jak nazywają się różne techniki ich uruchamiania. Po takim spotkaniu, każdy potrafił rozróżnić kukiełkę, pacynkę oraz marionetkę.

Następnie uczniowie poznali Koziołka Matołka, który w tym roku świętuje swoje 90-te urodziny.

Na zakończenie dzieci wzięły udział w teleturnieju „Kocham Cię bajko”. Drużyny „Smoków” i „Krasnali” rywalizowali ze sobą w konkursach o atrakcyjne nagrody ufundowane Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Przebieg konkursu monitorował i punktował nie kto inny jak sam Koziołek Matołek.

Na zakończenie przyszedł czas na pamiątkowe fotografie z Koziołkiem.

Zapraszamy również do oglądania wystawy dla dzieci “Fikaj z Koziołkiem Matołkiem”, która znajduje się na parterze w Bibliotece Głównej na Jana Pawła II 55.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl