ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Kto widział dinozaura?

Data publikacji: 05/02/2024

31 stycznia 2024 odbyły się Warsztaty Familijne, “Kto Widział Dinozaura?”, dzieci i ich rodzice mieli okazję przekształcić się w prawdziwych paleontologów, odkrywając tajemnice życia dinozaurów. Dowiedzieliśmy się m.in. O współczesnych potomkach dinozaurów, jak powstają skamieliny, jak wielkie może być jajo dinozaura i wiele innych…

Początek wydarzenia zaskoczył uczestników mini escape room’em, gdzie ich zadaniem było odnalezienie ukrytych kości dinozaura. Po rozwiązaniu zagadek i znalezieniu wszystkich elementów, rodziny miały przed sobą kolejne wyzwanie – złożenie szkieletu dinozaura niczym wielkiego, prehistorycznego puzzla. Dowiedzieliśmy się również Kim jest paleontolog i jakie powinien posiadać cechy!

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, że dinozaury w pewnym sensie żyją wśród nas nawet dzisiaj. Podczas czytania opowieści dzieci dowiedziały się, że ptaki są współczesnymi potomkami dinozaurów. To odkrycie sprawiło, że uczestnicy spojrzeli na codzienne obserwacje ptaków w zupełnie nowy sposób. Następnie uczestnicy stali się prawdziwymi paleontologami, biorąc udział w badaniach nad różnymi rodzajami jaj. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jajka, analizując ich strukturę i pochodzenie. Wszystkie obserwacje skrupulatnie zapisywali na karcie badań. Odkrywcy mieli także okazję uczestniczyć w wykopaliskach i poszukiwaniach skarbów. Jak również z dużym zapałem zbierali odciski dinozaurów. Następnie dzieci miały  okazję uczestniczyć w wykopaliskach i poszukiwaniach skarbów. Jak również z dużym zapałem zbierali odciski dinozaurów. W tym czasie rodzice przechodzili test paleontologa!

Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywali prawdziwy świetlny pokaz dinozaurów, jak również stworzenie dinozaura w 3 krokach okazało się nie lada wyzwaniem! Na sam koniec każdy mógł ze sobą zabrać własnoręcznie wykonanego dinozaura. 

Zapraszamy na warsztaty familijne dzieci w wieku 5-8 lat z rodzicami/opiekunami.

Warsztaty Familijne skierowa

ne są do grup polsko-ukraińskich i realizowane w ramach programu Razem dla lepszej przyszłości.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2028

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl