Warsztaty Familijne – Co się kryję w kropli wody

Data publikacji: 02/04/2024

17.03.2024r. odbyły się Warsztaty Familijne o tematyce wodnej, zatytułowane “Co się kryje w kropli wody”. Była to nie tylko doskonała okazja do spędzenia czasu w sposób kreatywny i pouczający, ale również świetna zabawa dla uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas tych fascynujących warsztatów dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie. Przez interaktywne zajęcia i eksperymenty zrozumiały, jak ważna jest woda dla życia na Ziemi oraz jakie ma znaczenie w różnych procesach, takich jak obieg wodny czy tworzenie chmur. Jak również dzieci wraz z opiekunami mieli okazję posłuchać i dowiedzieć się jak ważna jest ekologia i oszczędzanie wody.

Omówiono zjawisko obiegu wodnego, wskazując na to, jak woda przechodzi przez różne etapy cyklu, od parowania i kondensacji do opadów atmosferycznych. Następnie poruszono temat trzech stanów skupienia wody: stałego, ciekłego i gazowego, co pozwoliło dzieciom zrozumieć, jak woda może zmieniać swoją formę w zależności od warunków środowiska.Jednak największą frajdą dla uczestników był moment, gdy mogli samodzielnie eksperymentować z wodą. Tworzenie chmury w słoiku było z pewnością jednym z najbardziej zapadających w pamięć doświadczeń.

Kolejnym niezwykłym doświadczeniem było przyjrzenie się kropli wody z kałuży pod mikroskopem. Dzięki temu dzieci mogły ujrzeć fascynujące mikroświaty, które skrywały się w zwykłej kropelce wody. Widok drobnych organizmów i struktur zachwycił wszystkich uczestników i otworzył im oczy na niesamowite tajemnice świata mikroskopowego.

Warsztaty “Co się kryje w kropli wody” nie tylko dostarczyły uczestnikom mnóstwa zabawy i nauki, ale także zainspirowały ich do dalszego odkrywania fascynującego świata wody i jej tajemnic.