M.O.D.A. warsztaty FPK

Data publikacji: 15/09/2023

W środowe popołudnie w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się pierwsze w tym sezonie warsztaty. Uczestnicy obejrzeli wystawę ilustracji z książki Katarzyny Świeżak pt. ” M.O.D.A.” wydanej przez wydawnictwo Dwie Siostry. Odbyła się dyskusja na temat świata ubioru i wszelkich dodatków. Odkrywano tajemnice pierwszych liter tytułu książki: Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy. Dzieci dowiedziały się m.in. co wspólnego ma “test z końmi” z denimem.

Zainspirowani wystawą młodzi projektanci stworzyli własne wzory wykorzystując elementy mozaiki.

Warsztaty M.O.D.A. odbyły się w ramach Festiwalu Pięknej Książki, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę.