Majowe spotkanie z Przysłowiami

Data publikacji: 30/05/2022

Kolejne warsztaty z cyklu: “Przysłowie prawdę Ci powie” za nami.

Przysłowia są mądrością narodu, a uczestnicy naszych warsztatów chętnie i z ogromnym zaangażowaniem poszerzają swoją wiedzę w tym zakresie.

Tym razem dzieci poznały powiedzonka nawiązujące do każdego miesiąca roku. Niektóre z nich były doskonale znane i często powtarzane… inne słyszane po raz pierwszy.

Oczywiście obowiązkową i ulubioną częścią zajęć były kalambury. Wspólnie odgadywaliśmy rysowane lub pokazywane przez dzieci przysłowia. Jesteśmy zachwyceni ogromną wyobraźnią uczestników i zafascynowani pomysłowością w sposobie przedstawiania przysłów za pomocą rysunków. Do wspólnej zabawy włączyli się oczywiście zaciekawieni Rodzice, a Czytelnicy, aktualnie przebywający na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, również zerkali ukradkiem na naszą wspólną zabawę.
Zapraszamy wszystkich chętnych na oczekiwane z niecierpliwością czerwcowe spotkanie.