Mali Odkrywcy na zjeździe PUD

Data publikacji: 09/05/2022

W sobotę 7 maja 2022 w Piaseczyńskim Uniwersytecie Dziecięcym zajęcia poprowadzili edukatorzy z Małych Odkrywców pod przewodnictwem Szymona Krupy. Studentki i studenci poznali właściwości ciekłego azotu, przeprowadzili eksperyment „chemiczne światła drogowe”, testowali działanie suchego lodu czy perhydrolu, a także właściwości innych gazów, cieczy i ciał stałych.

Szczególną atrakcją okazały się… chrupki z ciekłym azotem i ekspresowo zmrożone azotem bezy. A z odpowiednich składników studentom udało się wytworzyć slime.