Lekcja historyczna w Gołkowie – Letnisko

Data publikacji: 13/10/2023

W dniu 10 października uczniowie klas 5 ze szkoły Podstawowej w Gołkowie Letnisko wyruszyli na spacer Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi Piaseczyńskiej połączony z prelekcją na temat lokalnej historii.

Uczniowie spotkali się w filii Biblioteki Publicznej w Gołkowie Letnisko. Po wysłuchaniu opowieści o lokalnej historii zwiedzili okoliczne zabytki, miejsca pamięci oraz miejsca bitew rozegranych w czasie Powstania Styczniowego.

Prelekcję wygłosiła Pani Dorota Zając, lokalna przewodniczka i nauczycielka historii. Ona także poprowadziła spacer rozpoczynający się w Golkowie Letnisko.

Taka forma edukacji spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. To doskonały sposób na szerzenie lokalnego patriotyzmu i uczenie dzieci historii w kontekście miejsca w którym żyją.

Lekcję zrealizowano w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.