Nadbałtycka przygoda Matki i córki, czyli E=mc2

Data publikacji: 26/07/2023

W czwartek, 20 lipca, w Klubie Podróżnika po Polsce gościliśmy panią Izabelę Szymczak, mamę z duetu Matka i córka na szlaku, czyli E=mc2. Pani Izabela opowiedziała nam o dwóch pieszych wycieczkach, które odbyła wraz z córką po Pomorzu.

Pani Izabela rozpoczęła spotkanie od prezentacji zawartości plecaka, z którym udaje się na piesze wędrówki. Znajdują się w nim wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak butelka na wodę, jedna zmiana odzieży i peleryna przeciwdeszczowa. Lekki plecak jest podstawą, jeśli chcemy podróżować w ten sam sposób, przemierzając pieszo kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów dziennie.

Pierwszą ze swoich podróży Matka i córka rozpoczęły w miejscowości Grzybnica pod Koszalinem, gdzie znajduje się zabytek archeologiczny – cmentarzysko datowane na I-III w n.e. Stamtąd udały się w dalszą drogę, do Ustki, Łeby i Wejherowa, odwiedzając po drodze wiele mniejszych nadmorskich miejscowości, np. nazywany polskim Dubajem Jarosławiec. Dwa lata później, w 2021 roku, podróżniczki ponownie wybrały się na Pomorze, tym razem przemierzając trasę Świnoujście – Trzebiatów – Kołobrzeg.

Serdecznie dziękujemy za tę pełną inspiracji i praktycznych wskazówek prezentację o niskobudżetowych i jakże pięknych podróżach po Polsce!