ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Najpiękniej jest być sobą

Data publikacji: 29/03/2024

W słoneczny marcowy poranek, filię w Józefosławiu odwiedziła grupa Szafirków z Nefrytowego Zakątka. To była pierwsza wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece. Tradycyjnie dzieci zapoznały się z najciekawszym księgozbiorem i zasadami panującymi w naszej bibliotece. Największe wrażenie na dzieciach zrobił japoński teatrzyk kamishibai pt. “Jak Leon polubił siebie”. Bajka o Leonie jest w pełnym tego słowa znaczeniu bajką terapeutyczną. Pomaga bowiem odkryć klucz do samoakceptacji i szczęścia. Uczy, że w każdym z nas drzemie jakiś potencjał dobra, którym możemy podzielić się z innymi. W zamian otrzymujemy ciepło przyjaźni i także korzystamy z cudzych zdolności, które ubogacają nasze życie.

Następnie zagraliśmy z dziećmi w grę sprawdzającą wiedzę z bajek. Oczywiście dzieciom poszło świetnie. Na zakończenie nasi najmłodsi czytelnicy z dużym zainteresowaniem oglądali książki, gry planszowe oraz audiobooki i filmy z działu dziecięcego. Chciały również wysłuchać książki pt.”Mama Mu czyta”. To była w pełni udana lekcja biblioteczna.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl