Pierwsze spotkanie DKK w 2022 roku

Data publikacji: 28/01/2022

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2022 roku było zarazem spotkaniem rocznicowym. DKK świętował swoje drugie urodziny! Z tej okazji Dyrekcja Biblioteki powitała uczestników spotkania tortem i prezentami.

Gościem specjalnym był pan Andrzej Zawadzki,  laureat konkursu Czytelniczy Challenge 2021. Pan Andrzej zwyciężył w konkursie swoją recenzją książki „Szmaragdowa tablica” Carli Montero. Podczas spotkania odebrał nagrodę od Biblioteki – czytnik e-booków. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Uczestniczki i Uczestnicy spotkania wysłuchali również koncertu w wykonaniu Piotra Goździkowskiego i Jakuba Rutkowskiego. Muzycy zagrali i zaśpiewali balladowe aranżacje znanych utworów. Swój koncert zakończyli tradycyjnym, urodzinowym „Sto lat!” i najlepszymi życzeniami dla całego Klubu. Dziękujemy za umilenie wieczoru i piękne, muzyczne życzenia!

Ostatnim, lecz najbardziej istotnym punktem spotkania, była oczywiście rozmowa o przeczytanej przez Klubowiczów książce. W tym miesiącu dyskusja dotyczyła zbioru chińskich opowiadań pod tytułem „Siedmiopiętrowa pagoda”. Jak to często bywa, opinie na temat książki były różnorodne. Część osób uznała, że spodziewała się po opowiadaniach czegoś więcej, a pozostali byli zauroczeni klimatem opowiadań i wynikającymi z nich morałami. Jednak, jak zawsze, wszyscy obecni na spotkaniu uznali, że lektura czegoś ich nauczyła – czy to o świecie, literaturze, czy też o ich osobistych preferencjach literackich.

Kolejne spotkanie odbędzie się 15 lutego, tradycyjnie o godzinie 18:00. Będziemy rozmawiać o książce Eleny Ferrante pt. „Córka”. Zapraszamy!