ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Pierwsze urodziny DKK!

Data publikacji: 04/03/2021

We wtorek 2 marca 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece. Tym razem spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ świętowaliśmy pierwszą rocznicę działania Klubu, która przypadała w styczniu. W spotkaniu wzięli udział Członkowie Klubu, dyrektor biblioteki Łukasz Krzysztof Załęski oraz zastępca dyrektora Sylwia Chojnacka-Tuzimek. Swoją obecnością zaszczyciły nas także dwie zaprzyjaźnione pisarki – Agnieszka Cubała oraz Agnieszka Lis. 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Były słodycze, kawa oraz upominki dla Członków Klubu.

Nasz Dyskusyjny Klub Książki jest dla nas prawdziwym powodem do dumy. Mamy za sobą kilkanaście przeczytanych książek i wiele godzin dyskusji o wybranych lekturach. Mimo niesprzyjających okoliczności wynikających z pandemii nie zrezygnowaliśmy z żadnego z naszych cyklicznych spotkań, organizując je stacjonarnie lub online, w zależności od obowiązujących wytycznych.  Daje nam to poczucie, że udało nam się stworzyć wyjątkową przestrzeń skupiającą wokół siebie prawdziwych miłośników książek. 

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć dyskusji o wybranej na marzec lekturze. Książka “Patrick Melrose” autorstwa Edwarda St Aubuna wzbudziła wiele skrajnych emocji. Losy tytułowego Patricka, jego relacje z rodziną, w szczególności z despotycznym ojcem, spowodowały, że lektura książki nie była łatwa. Wykreowany w książce obraz brytyjskiej arystokracji pełnej zbytku, piękna oraz bogactwa, a z drugiej strony fałszu, okrucieństwa i samouwielbienia pokazał wnikliwość i odwagę pisarską autora, co zostało docenione przez uczestniczki spotkania. Fakt, że książka jest inspirowana własnymi przeżyciami Edwarda St Aubuna sprawił, że odbiór książki był jeszcze bardziej przejmujący. 

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu. Kolejne już 13 kwietnia i zgodnie z naszym Czytelniczym Challengem będziemy dyskutować o książce izraelskiej pisarki Ayelet Gundar – Goshen. Zapraszamy serdecznie!

Kwietniowe spotkanie DKK

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl