ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Poznaj mój skrzydlaty świat, wernisaż zdjęć Michała Kowalczuka

Data publikacji: 22/03/2024

Pierwszy dzień wiosny to idealny czas na spotkanie poświęcone ptakom. 21 marca mieliśmy przyjemność gościć Michała Kowalczuka, pasjonata przyrody, ornitologa, mieszkańca Piaseczna, który wprowadził nas w swój Skrzydlaty świat.

Spotkanie umiliła nam piękna prezentacja ukazująca ptaki powiatu piaseczyńskiego z których jesteśmy dumni. Wśród gatunków znanych nam w powiecie jest między innymi bocian czarny, który gniazduje w Lesie Chojnowskim. Michał opowiedział nam jakie gatunki ptaków przylatują wiosną do Polski, a także jakie gatunki możemy zaobserwować w innych porach roku. Michał to prawdziwy ornitolog z krwi i z kości, który za ciekawymi gatunkami przemierza Polskę. Uchylił rąbka tajemnicy i zdradził kilka interesujących miejscówek do obserwacji wybranych gatunków ptaków.

Po prelekcji był czas na podziwianie zdjęć wystawy poświęconej ptakom. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca marca 2024.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl