ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Ptasie gniazdko w filiżance i jajo wielkanocne

Data publikacji: 14/03/2024

Grupa scrapbookingowa tym razem wykonała wyjątkowo oryginalne dekoracje wielkanocne. Nie kartki świąteczne i nie albumik.

Panie uplotły gniazdka w …filiżankach! Filiżanki zostały zakupione na targu staroci i jak to w takich sytuacjach bywa – każda jest inna! Są delikatne, ślicznie ozdobione i jedyne w swoim rodzaju. Uczestniczki szybko dokonały wyboru filiżanek, jak również jajeczek różnokolorowych, a nawet przepiórczych wydmuszek. Wewnątrz wkleiły stareńką serwetkę, uwiły gniazdka z sizalu i umieściły tam jajeczka i piórka. Dodatkowym bonusem była nauka robienia kwiatków z papieru scrapbookingowego. Pozostało tylko dodać scrapkowe dodatki – motylki, kurczaczki, zajączki i świąteczne napisy. Wstążeczka zawiązana na uchu filiżanki dopełniła całości i powstała wyjątkowa dekoracja do zawieszenia w domu. Uczestniczki warsztatów wykazały się ogromną kreatywnością i wykonały genialne prace. Ale to nie koniec 🙂

Czekało jeszcze jedno zadanie, ozdobienie dużego, styropianowego jaja. Tę część warsztatów poprowadziła “nasza Pani” od makramy Pani Aneta Łukasiewicz. Do owijania jaj  wykorzystałyśmy resztki sznurków z zajęć makramowych, pełen recycling! Jaja również udekorowano piórkami i wstążeczkami.  Panie wyszły z warsztatów  bardzo zadowolone, z gotowymi wiosennymi dekoracjami. Zapraszamy na kolejne warsztaty.

 
...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl