ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wysiewamy roślinki

Data publikacji: 14/03/2024

W środę 13 marca, odbyły się kolejne warsztaty literacko–plastyczne z cyklu “Lisie opowieści” w filii w Józefosławiu.

Tym razem dzieci zapoznały się z książką Larsa Klintinga “Kastor uprawia fasolkę”. To opowieść spisana z uśmiechem i entuzjazmem. Po tej lekturze każdy maluch zapragnie iść w ślady rezolutnego bohatera i przygotować własną doniczkę z nasionami.

Bohater opowiadania – Kastor uwielbia uprawiać rośliny. Gdy zwiądł jego kwiat, zasadził fasolki. Kilka białych fasolek, parę doniczek, trochę ziemi i odrobina cierpliwości to wszystko, czego potrzeba. A potem będą kwiaty, liście, a nawet dobra kolacja i nowe fasolki do zasiania.

Dzieciom bardzo podobała się książeczka o uprawie roślin. Wspólnie z panią bibliotekarką uczestnicy zasiali roślinki. W jednej miseczce rzeżuchę, w drugiej z kolei owies. Uprawa na wacie, to szybki i prosty sposób, aby wysiewać roślinki. Dzieci zobowiązały się do codziennego podlewania swoich małych ogródków.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl