Relacja ze spotkań KMO w styczniu

Data publikacji: 17/01/2024

8 i 15 stycznia odbyły się dwa spotkania z młodymi odkrywcami w klubie Multicentrum. Pierwsze spotkanie w 2024 roku miało charakter uroczysty, przeprowadzaliśmy eksperymenty z jedzeniem – uczyliśmy się określać świeżość jaj za pomocą wody. Nauczyliśmy się także, różnymi metodami, sprawdzać czy jajko jest ugotowane, czy nie. Białka od żółtka oddzielaliśmy starymi i nowymi metodami za pomocą butelki. Dzieci poznały przepis na ciasto na ciasteczka oraz miały okazję wykonać pierniki z przygotowanego ciasta i foremek. Następnie dekorowaliśmy ciasteczka przygotowanym kremem. Na koniec spotkania uporządkowaliśmy stoły i skosztowaliśmy naszych ciasteczek z sokiem owocowym. Dzieci było mnóstwo i wszyscy dobrze się bawili.

Na drugim spotkaniu KMO w styczniu kontynuowaliśmy eksperymenty z jedzeniem. Próbki różnych owoców, warzyw i innych produktów spożywczych przygotowaliśmy wcześniej, aby podczas doświadczenia obserwować ich reakcję z jodem i nadtlenkiem wodoru. Spotkanie to, po eksperymentach, zakończyło się wspólną grą w Scrabble.

Do zobaczenia ponownie w lutym!