Szkice Piotra Kalbarczyka dostępne na stronie Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej

Data publikacji: 22/03/2024

Przyjemnie jest nam poinformować, że wystawa prac rysunkowych Piotra Kalbarczyka pod tytułem “Piaseczno zaklęte w szkicach”, prezentowana w Bibliotece Publicznej w Piasecznie od września do października 2023 roku, została zdigitalizowana i udostępniona na stałe przez stronę  Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej.

Jest dla nas ogromną satysfakcją móc ogłosić, że prace znakomitego artysty z Piaseczna, Piotra Kalbarczyka, są teraz dostępne dla szerokiej publiczności za pośrednictwem ogólnoświatowej sieci Internetowej, tym bardziej że czujemy się współodpowiedzialni za ten sukces.

Piotr Kalbarczyk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury oraz Wydziale Geodezji i Kartografii, a także Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jest również członkiem Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna. Jego artystyczna podróż rozpoczęła się od nauki rysunku w Centrum Kultury w Piasecznie, a następnie doskonalił swoje umiejętności pod okiem warszawskiego artysty i nauczyciela rysunku, Wojciecha Domińczaka. Natomiast wyczucie architektury kształcił pod okiem Frederick’a Bidigare, uznawanego na całym świecie amerykańskiego architekta i artysty malarza, absolwenta Wydziału Architektury Uniwersytetu Detroit, znanego przede wszystkim ze swoich akwarel.

Jesteśmy dumni z możliwości promowania talentu lokalnych artystów i dzielenia się ich twórczością z szeroką publicznością. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej i zapoznania się z pracami Piotra Kalbarczyka.