ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie autorskie z Niką Jaworowską-Duchlińską – Tydzień Bibliotek

Data publikacji: 10/05/2024

W trzeci dzień Tygodnia Bibliotek Filia w Głoskowie i Złotokłosie  gościła na spotkaniu autorskim Panią Nikę Jaworowską-Duchlińską, autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci.

Głównym bohaterem spotkania był ryś z najnowszej książki autorki pt. „Ryś Żartowniś”. Pani Nika na początku spotkania opowiedziała wiele ciekawostek, dotyczących Muzeum Karykatury w Warszawie, pokazała dzieciom książki, które ilustrowała, odpowiadała na wiele pytań, które zadawali uczniowie. Następnie streściła książkę o Rysiu, przedstawiła bohaterów opowiadania i opowiedziała dzieciom ich przygody. Po zapoznaniu się z treścią książki, uczniowie włączyli się do dyskusji o żartach: z czego nie powinniśmy się śmiać, co nas najbardziej rozśmiesza, a kto jest najlepszym żartownisiem.

Ostatnią częścią  spotkania była praca plastyczna. Dzieci otrzymały buźki rysia i musiały mu dorysować oczki, wąsy i ozdobić wg swojego pomysłu. Była przy tym świetna zabawa, a każdy wykazał się dużą kreatywnością.

Po spotkaniu można było zakupić książkę “Ryś żartowniś” z autografem autorki.

Serdecznie dziękujemy Pani Nice, dzieciom i Paniom nauczycielkom za spotkania.

Filia Głosków – w spotkaniu uczestniczyły klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie

 

Filia Złotokłos – w spotkaniu uczestniczyły klasy I ze Szkoły Podstawowej w Złotokłosie

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl