ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Struktura myśli – struktura życia Andrzeja Eberhardt

Data publikacji: 09/04/2024

W sobotę 6 kwietnia 2024 roku odbył się wernisaż Andrzeja Eberhardt. Wystawa nosi tytuł “Struktura myśli – struktura życia” i będzie dostępna do końca kwietnia w Bibliotece Publicznej w Piasecznie (sala szkoleniowa, 1 piętro). Obrazy inspirowane są twórczością Jacksona Pollocka. Na wernisażu o pracach artysty wypowiedział się dziekan ASP w Warszawie Prof. Tomasz Myjak. 

Dr n med. Andrzej Eberhardt 

Chirurg Naczyniowy i Flebolog. Absolwent Akademii Medycznej w Bydgoszczy.  Od jesieni 2012 roku był asystentem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Członek Towarzystwa Flebologii. Wiosną 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w badaniach USG Doppler i leczeniu żylaków kończyn dolnych. Obecnie specjalizuje się w procedurach flebologicznych leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. 
 
 
W liceum, XIV Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie imienia Józefa Czapskiego, uczestniczył w zajęciach szkoły malarstwa i rysunku Krzysztofa Junga. Zafascynowany twórczością Jacksona Pollocka – pioniera amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego. W swojej twórczości stara się łączyć techniki i materiały, takie jak akryl, olej czy żywica epoksydowa. Jego twórczość to też nieustanne budowanie zależności pomiędzy kolorem i światłem. Duży wpływ na pracę Andrzeja Eberhardt miały dzieła współczesnych twórców, takich jak Bea Guillemo – artystki eksperymentującej kolorem, fakturą i światłem, często sięgającej do materiałów takich jak żywica epoksydowa i naturalne barwniki. 
...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl