Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Data publikacji: 23/04/2024

We wtorkowy poranek na lekcję biblioteczną z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zawitała do nas klasa 0 B ze Szkoły Podstawowej.

Czego dowiedzieli się uczniowie?

– kim jest bibliotekarz a kim czytelnik

– jak wygląda droga książki od autora do czytelnika

– czym zajmuje się ilustrator, grafik oraz tłumacz

– jak zbudowana jest książka, co to jest obwoluta, wyklejka, strona tytułowa itp.

Uczniowie zwiedzili każdy zakątek naszej biblioteki, obejrzeli nasze najładniejsze książki, a następnie bawiliśmy się w kalambury bajkowe oraz zagadki.

Na koniec dzieci obejrzały i wysłuchały  teatrzyk kamishibai pt. “O zajączku, który nie chciał się dzielić”.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie uczniom i Paniom Nauczycielkom  oraz  za piękne podziękowanie.