Szkolimy się w ramach “Praktykuj w kulturze dla g/Głuchych i słabosłyszących”

Data publikacji: 23/11/2023

W daniach 20-22.11.2023 roku odbyło się szkolenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury wraz z Fundacją Kultury bez Barier w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Sześć przedstawicielek instytucji kultury wybranych do projektu oraz przedstawiciele środowiska g/Głuchych i osób słabosłyszących wzięło udział w intensywnym szkoleniu, którego celem było poznanie potrzeb pracodawców oraz praktykantów z niepełnosprawnościami słuchu. Była to okazja do rozmowy, poznania obaw po obu stronach, jak i znalezienia wspólnych rozwiązań problematycznych kwestii. Szkolenie było dostępne dla g/Głuchych i osób słabosłyszących dzięki tłumaczeniu na Polski Język Migowy, napisom na żywo (transkrypcja) oraz pętli indukcyjnej. Naszą bibliotekę reprezentowała koordynatorka dostępności i specjalistka ds. promocji Urszula Bąkowska.