Szydełkowe okładki na pamiętnik z wakacji

Data publikacji: 22/07/2022

W minionym tygodniu odbyły się wakacyjne warsztaty szydełkowe. Podczas cyklu trzech spotkań wykonaliśmy ochronne okładki na pamiętniki z wakacyjnymi wspomnieniami.

Pierwszym zadaniem uczestniczek był wybór koloru włóczki oraz splotu, którym wykonały szydełkowe robótki. Następnie przypomniałyśmy sobie podstawowe sploty i przystąpiłyśmy do pracy. Najtrudniejsze okazały się początki. Jednak dzięki cierpliwości, wytrwałości i zaangażowaniu oraz wyćwiczeniu ręki, szydełkowanie z minuty na minutę szło coraz sprawniej. Wspólnemu dzierganiu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Podczas rozmów przy pracy poruszane były różne tematy. Rozmawialiśmy na temat wakacyjnych wyjazdów, letnich wypoczynków oraz o planach na następny rok szkolny.

W trakcie warsztatów powstały piękne, kolorowe okładki na pamiętniki oraz czapeczka, pelerynka i śpiworek dla misia, a także kieszonka do schowania wakacyjnych skarbów. Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.