Warsztaty Familijne – skąd się bierze pomysł?

Data publikacji: 08/05/2024

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd biorą się pomysły? Czy to tylko wytwór naszej wyobraźni, czy może coś więcej? Właśnie nad tym zagadnieniem głowiły się rodziny podczas warsztatów “Skąd się bierze pomysł?”.

Warsztaty, które odbyły się 03.04.2024r. okazały się prawdziwą kopalnią kreatywności. Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję puścić wodze fantazji, bawiąc się w zmianę zakończenia klasycznej bajki o Czerwonym Kapturku. Efekty były niezwykle zaskakujące, pokazując, jak bogata może być ludzka wyobraźnia.

Następnie uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, aby zbadać tajemnicze puszki, którymi okazały się być pełne różnych niespodzianek. Wykorzystując swoje zmysły, każda z grup starała się odgadnąć, co tak naprawdę znajduje się w środku. Te zadania nie tylko rozbudziły wyobraźnię, ale również sprawiły, że uczestnicy zaczęli bardziej polegać na swoich zmysłach, ucząc się, jak ważne są one w codziennym życiu.

Kolejnym wyzwaniem było zbudowanie mostu. Pomimo że obie grupy miały ten sam materiał do dyspozycji, każda z nich wybudowała most o zupełnie innym wyglądzie. To pokazało, jak różnorodne mogą być pomysły, nawet przy tak podobnych założeniach. Ale podkreśliły, że każdy pomysł jest ważny i odpowiedni.

Dowiedzieliśmy się również jak wygląda i jak działa mózg!

Nie zabrakło również eksperymentów zmysłowych. Uczestnicy testowali swoje zmysły węchu, dotyku, a nawet wzroku. Korzystając z różnych książek, poznawali nowe zapachy, sprawdzali swoją zdolność do rozróżniania tekstur i iluzji optycznych.

Na zakończenie warsztatów odbyła się sesja relaksacyjna przy dźwiękach gongów.  W końcu dzięki naszym zmysłom możemy się również relaksować. To doskonały sposób na zakończenie intensywnego warsztatu pełnego kreatywności i odkrywania własnych możliwości.