ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

W krainie wyobraźni

Data publikacji: 17/11/2023

W jesienny poranek, 17 listopada 2023 r. do filii przy Kościuszki 49 przybyły dzieci z grupy pomarańczowej z Przedszkola nr 1 w Piasecznie. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu czytelniczego “Bajkowa Przygoda”.

Tym razem wybraliśmy się do zaczarowanego świata wyobraźni. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania Barbary i Tomasza Piątkowskich “Misiowe sposoby na nocne strachy” w formie teatrzyku kamishibai. Przedszkolaki doskonale wiedziały jak działa nasza wyobraźnia i w jaki sposób możemy z niej korzystać. Z opowiadania dowiedziały się, że to, co widzimy, co podpowiada nam nasza wyobraźnia nie zawsze jest tym samym w rzeczywistości. Następnie zadaniem dzieci było odgadywanie różnych przedmiotów, zwierząt, i rysunków po kształtach. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem brały udział w zabawie.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały skrawek wyrwanego kolorowego papieru i korzystając ze swojej nieograniczonej wyobraźni tworzyły ilustracje z wykorzystaniem tego właśnie kształtu. Podczas zajęć powstały kotki, konie, tęcze, bramy, ślimaki, sklep z lizakami, a nawet sprzęt do wędkowania i skład z żelazkami.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl