ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

W laboratorium Marii – Warsztaty Familijne

Data publikacji: 07/03/2024

6 marca 2024 roku odbyły się niezwykłe Warsztaty Familijne pt. “W Laboratorium Marii”, które nie tylko dostarczyły dzieciom fascynującą historię życia Marii Skłodowskiej-Curie, ale także pozwoliły na własne eksperymenty i kreatywną pracę w naszym małym laboratorium:) Wydarzenie to nie tylko dostarczyło edukacyjnych wrażeń, ale również stanowiło doskonałą okazję do promowania integracji międzykulturowej w lokalnej społeczności.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję bliżej poznać historię życia Marii Skłodowskiej-Curie. Dowiedziały się, że Marysia, podobnie jak one, była ciekawskim dzieckiem, które dzięki pasji i dociekliwości osiągnęło wielkie sukcesy w dziedzinie nauki. To nie tylko inspirujące doświadczenie, ale również moment refleksji nad tym, jak ciekawość świata może prowadzić do niezwykłych odkryć. Uczestnicy mieli możliwość  zaprojektowania swojego własnego “laboratorium Marii”. Dzięki zdobyciu wiedzy dot. przyrządów używanych przez słynną Marię oraz jakie są stosowane we współczesnych laboratoriach mogli z łatwością wyposażyć własne! Jak również mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia  rentgenowskie i dowiedzieć są co mają wspólnego z odkryciami Marii!

Dodatkową atrakcją warsztatów było przeniesienie się do bibliotecznego laboratorium, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w różnorodnych eksperymentach. Ta interaktywna część wydarzenia nie tylko dostarczyła dzieciom zabawy, ale także skłoniła do refleksji nad nauką. Były okrzyki radości, burze mózgów, próby i determinacja w dążeniu do celów.

Na zakończenie warsztatów rodzice wraz z młodymi odkrywcami stanęli przed wyzwaniem stworzenia SLIME, co okazało się nie lada atrakcją. To kreatywne zadanie było idealnym zakończeniem piątych warsztatów familijnych.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl