ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

W zwariowanym świecie Pippi Pończoszanki

Data publikacji: 12/12/2023

W grudniowy poranek filię przy Kościuszki 49 odwiedziły dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Tematem naszych zajęć była Pippi Pończoszanka, bohaterka książki Astrid Lindgren.

Na wstępie uczniowie dowiedzieli się jak ciekawą i wybitną pisarką była pani Astrid Lindgren. Dzieci poznały wiele faktów z jej życia oraz dorobek twórczy. Dowiedziały się, że pisarka wykorzystała swą sławę i “ostry” język do walki o prawa dzieci i zwierząt. Będąc mamą, pani Astrid dbała o to, żeby jej córka i syn nie zapomnieli o tym, jak cudownie jest być dzieckiem.

Następnie przeczytaliśmy fragment książki “Pippi Pończoszanka”, po czym nastąpiła ożywiona dyskusja na temat przygód bohaterki. W dalszej części zajęć uczniowie  rozwiązywali planszę z zadaniami, której efektem było rozszyfrowanie diagramu “Kto ma w głowie bzika, ten niech z Pippi bryka”. Na zakończenie wykonaliśmy pacynki Pippi oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl