Warsztaty tworzenia mobilnych gier terenowych

Data publikacji: 18/07/2023

W dniach 5-7 oraz 23 czerwca odbyły się warsztaty tworzenia mobilnych gier terenowych w oparciu o aplikację Action Truck w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi piaseczyńskiej”.

W warsztatach wzięło udział 20 uczestników – młodzież z klas 6-8 ze szkół podstawowych w Piasecznie.

Warsztaty rozpoczęły się od przypomnienia wydarzeń z czasów Powstania Styczniowego jakie rozegrały się na terenie Piaseczna i okolic. Uczestnicy otrzymali przygotowane wcześniej broszury informacyjne wraz z mapą, na której zaznaczono miejsca bitew, potyczek oraz miejsca pamięci.

Następnie trenerka wprowadziła młodzież w tajniki tworzenia mobilnych gier terenowych. Aby przedstawić zasady działania gry na aplikacji Action Truck zaprosiła uczestników na wspólny spacer, podczas którego mogli oni przetestować działanie gry.

W trakcie kolejnych spotkań młodzież tworzyła bohaterów gry oraz jej scenariusz, dla którego inspiracją było wydarzenia z czasów Powstania Styczniowego. Podczas warsztatów młodzież miała do dyspozycji ryciny przedstawiające broń, mundury oraz sprzęt wykorzystywany w Powstaniu. Wyświetlano także zdjęcia i obrazy lokalnych bohaterów powstańczych oraz sceny z bitew.

23 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące warsztaty, podczas którego stworzono finalny scenariusz gry oraz zakres i przebieg zadań do wykonania oraz pełną trasę gry.

Uroczysta premiera gry odbędzie się w dniu 16 września, podczas której uczestnicy warsztatów będą pełnić rolę wolontariuszy pomagających mieszkańcom Piaseczna rozwiązać zaprojektowane zadania i przejść trasę Powstania Styczniowego na aplikacji Action Truck pobranej na własne urządzenia mobilne.

Warsztaty przeprowadziła Anna Maciejewska, trenerka z firmy GoodGames.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.