ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wernisaż wystawy Andrzeja Eberhardt pt. “Struktura myśli – struktura życia”

Data publikacji: 12/03/2024

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarskiej Andrzeja Eberhardt pt. “Struktura myśli – struktura życia”, który odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2024 roku, o godzinie 16.00 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie (sala szkoleniowa, 1 piętro). Obrazy inspirowane są twórczością Jacksona Pollocka. Na wernisażu parę słów powie dziekan ASP w Warszawie Prof. Tomasz Myjak. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 roku.

O artyście

dr n med. Andrzej Eberhardt
Chirurg Naczyniowy i Flebolog. Absolwent Akademii Medycznej w Bydgoszczy.  Od jesieni 2012 roku był asystentem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Członek Towarzystwa Flebologii. Wiosną 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w badaniach USG Doppler i leczeniu żylaków kończyn dolnych. Obecnie specjalizuje się w procedurach flebologicznych leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. 

O twórczości

W liceum, XIV Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie imienia Józefa Czapskiego, uczestniczył w zajęciach szkoły malarstwa i rysunku Krzysztofa Junga. Zafascynowany twórczością Paul Jacksona Pollocka – pioniera amerykańskiej ekspresjonizmu abstrakcyjnego. W swojej twórczości stara się łączyć techniki i materiały, takie jak akryl, olej czy żywica epoksydowa. Jego twórczość to też nieustane budowanie zależności pomiędzy kolorem i światłem. Duży wpływ na pracę Andrzeja Eberhardt miały dzieła współczesnych twórców, takich jak Bea Guillemo – artystka eksperymentującej kolorem, fakturą i światłem, często sięgającej do materiałów takich jak żywica epoksydowa i naturalne barwniki. 
 
Wystawa nosi tytuł “Struktura myśli – struktura życia”. Autor opisuje ją jako “hołd dla potęgi podświadomości i siły naszego umysłu”.
...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl