Wielkanocne spotkanie z Przedszkolem nr 4

Data publikacji: 13/04/2022

We wtorkowe przedpołudnie Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziło Przedszkole nr 4 w Piasecznie. Tematem spotkania były Święta Wielkanocne. Powiedzieliśmy sobie kilka słów o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Dużą uwagę poświęciliśmy na zwyczaju dekorowania jajek tzw. pisanek. Mówiliśmy o kraszankach, skrobankach, oklejankach, wydmuszkach, ażurkach itp.

Temat jajek pozostał z nami na dłużej za sprawą opowiadania kamishiabi pt. ”Wielkanocny zajączek”. Bohaterem opowieści jest skowronek, który znajduje pod drzewem tajemnicze kolorowe jajko ze wzorkami. Był bardzo zdziwiony ponieważ nie wiedział do jakiego ptaka może owe jajko należeć. Po wywiadzie z innymi leśnymi ptakami nie znalazł odpowiedzi na to pytanie. Zarówno jego jak i inne ptaki nurtowało to pytanie. Czy udało im się na nie odpowiedzieć? To pozostawiamy dla Was tajemnicą.

Gdy dzieci poznały sekret tajemniczego leśnego jajka, wykonały zadania na rozruszanie. Musiały między innymi połączyć w pary dwie identyczne pisanki. Na zakończenie po wykonanych zadaniach przyszedł czas na wykonanie własnej pisanki/wydzieranki z kolorowej bibuły.